Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Praca na Jurze!

Praca na Jurze!

data dodania: 2017-04-28 11:33:25

Pierwsze szkolenie z zakresu obsługi ruchu turystycznego za nami! Słuchacze już rozpoczęli swoje staże w lokalnych instytucjach. Już w maju centrum Rozwoju Lokalnego wraz z Instytutem Funduszy Europejskich rusza z kolejną edycją kursu. 

20 marca 2017 roku szkolenie rozpoczęły osoby, które jako pierwsze zgłosiły swoje zainteresowanie w organizowanym kursie. Celem szkolenia było przygotowanie uczestników do pracy w punktach świadczących usługi turystyczne. Nacisk został położony na budowanie odpowiednich relacji z potencjalnym klientem, konstruowanie oferty turystycznej oraz współpraca ze środowiskiem lokalnym. Zajęcia te prowadzone pod okiem wykwalifikowanej kadry z pewnością pozwoliły poszerzyć teoretyczną wiedzę słuchaczy. 
 
Najlepiej przyswaja się wiedzę, która przekazywana jest w sposób praktyczny. Dlatego podczas realizacji szkolenia, słuchacze wiele razy odrywali się od materiałów edukacyjnych by „szukać wiedzy” w trakcie zajęć plenerowych. Kursanci odwiedzili m.in. Górę Zborów, dyżurkę GOPR oraz TrafoBaseCamp w Podlesicach, warownie jurajskie (zamek Mirów i Bobolice), atrakcje gminy Żarki (Muzeum Dawnych Rzemiosł „Stary Młyn”, Zakon Paulinów w Leśniowie). Zwieńczeniem kursu było zespołowe przygotowanie potrawy regionalnej dla grupy turystów w Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury. 
 
Z przyjemnością informujemy, że Centrum Rozwoju Lokalnego wspólnie z Instytutem Funduszy Europejskich Sp. z o.o. ogłaszają nabór na kolejne szkolenie w tematyce: „Obsługa ruchu turystycznego”. Możesz wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu! Planowany termin rozpoczęcia kursu to maj 2017 rok. Jeśli jesteś osobą w wieku 15-29 lat z województwa śląskiego, nie pracujesz, nie uczysz się w trybie dziennym i nie szkolisz – ta oferta skierowana jest właśnie do Ciebie!
 
Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników zostanie skierowany na 3 miesięczny staż, za który otrzyma wynagrodzenie. Staże odbywać się będą w lokalnych instytucjach z branży turystycznej, a najlepsi stażyści będą mieli szansę na zatrudnienie. 
 
Jeśli chcesz podnieść swoje kwalifikacje, szukasz pracy i spełniasz powyższe warunki zapraszamy do kontaktu z Moniką Łydek. Zgłoszenia można przesyłać drogą mailową na adres: lydek@crl.org.pl lub telefoniczne na nr 32 494 13 19. Liczy się kolejność zgłoszeń. Szkolenie zostanie uruchomione po warunkiem zebrania min. 10 osobowej grupy.
 
Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy