Nasze projekty

 • Kategorie
 • Pozasystemowe wdrażanie wychowanków zakładów poprawczych w życie społeczno-zawodowe IV

  „Pozasystemowe wdrażanie wychowanków zakładów poprawczych w życie społeczno-zawodowe IV” to projekt realizowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego w okresie 1.09.2021 – 30.11.2022 r. 

   

  Celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i zapewnienie równych szans społeczno-zawodowych 25 wychowankom (K i M) zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich w Zawierciu i Pszczynie poprzez kompleksowe wsparcie w zakresie aktywizacji  i odbudowy umiejętności społecznych i zawodowych.  Cel zostanie osiągnięty poprzez działania aktywizujące: reintegrację społeczną, zawodową i edukacyjną.

  W ramach projektu zaplanowane są kursy o charakterze społecznym, edukacyjnym i zawodowym. Działania te posłużą zniwelowaniu trudności w nawiązywaniu i utrzymaniu relacji społecznych, pomogą w adaptacji w środowisku społeczno-zawodowym po opuszczeniu placówki, podniosą niskie poczucie wartości osób przebywających w ww. zakładach i schroniskach dla nieletnich, a także zmniejszą występujące dysfunkcje w zachowaniu społecznym (m.in. agresja, przemoc).

  Wartość projektu: 332 147,50zł

  Wartość dofinansowania: 315 540,12zł

  Wartość środków UE: 282 325,37zł

   

  Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.

   

  Dokumenty do pobrania 

  Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie 

  Formularz zgłoszeniowy

  Deklaracja uczestnictwa w projekcie

  Nasz serwis używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.
  Akceptuj
  Odmów
  Privacy Policy