Nasze projekty

 • Kategorie
 • Pozasystemowe wdrażanie wychowanków zakładów poprawczych w życie społeczno-zawodowe II

  „Pozasystemowe wdrażanie wychowanków zakładów poprawczych w życie społeczno-zawodowe II” to projekt realizowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego w partnerstwie z Fundacją „Żyć na nowo” w okresie 1.12.2018 – 30.06.2020 r. 

  Celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i zapewnienie równych szans społeczno-zawodowych 45 wychowankom (K i M) zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich w Zawierciu, Pszczynie i Raciborzu poprzez kompleksowe wsparcie w zakresie aktywizacji  i odbudowy umiejętności społecznych i zawodowych.  Cel zostanie osiągnięty poprzez działania aktywizujące: reintegrację społeczną, zawodową i edukacyjną.

  W ramach projektu zaplanowane są kursy o charakterze społecznym, edukacyjnym i zawodowym. Działania te posłużą zniwelowaniu trudności w nawiązywaniu i utrzymaniu relacji społecznych, pomogą w adaptacji w środowisku społeczno-zawodowym po opuszczeniu placówki, podniosą niskie poczucie wartości osób przebywających w ww. zakładach i schroniskach dla nieletnich, a także zmniejszą występujące dysfunkcje w zachowaniu społecznym (m.in. agresja, przemoc).

  Wartość projektu: 761 907,50 zł
  Wartość dofinansowania: 723812,12 zł

  Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.


  Załączniki

  Nasz serwis używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.
  Akceptuj
  Odmów
  Privacy Policy