Kup kalendarz

Twoja ulubiona

opowieść biblijna

Kalendarz na 2020 rok

11.99 PLN | Darmowa wysyłka!
  • Wyjątkowy kalendarz z pracami laureatów VII edycji ogólnopolskiego konkursu „Twoja ulubiona opowieść biblijna”

  • Kalendarz wzbogacony cytatami z Pisma Świętego zawiera informacje o wszystkich najważniejszych świętach kościelnych

  • Kupując kalendarz na rok 2020 wspierasz wyjątkową akcję charytatywną „Mały gest, wielki cel”

Opis Kalendarza

Kalendarz „Twoja ulubiona opowieść biblijna” to wyjątkowa publikacja, która powstała w ramach siódmej edycji konkursu plastycznego dla dzieci o tej samej nazwie. Jest to zwieńczenie kilku miesięcy artystycznych zmagań oraz forma nagrody dla uczestników. Prace zwycięzców i wyróżnionych wraz z cycatymi z Biblii wzbogacają kalendarz, nadając mu unikalny charakter.

Jak powstaje kalendarz

Konkurs plastyczny „Twoja ulubiona opowieść biblijna” organizowany jest co roku przez stowarzyszenie Centrum Rozwoju Lokalnego (CRL) we współpracy z wydawnictwem Ewerro Sp. z o.o.  i Tygodnikiem Katolickim „Niedziela”. Od momentu ogłoszenia kolejnej jego edycji na (marzec) przez koniec okresu nadsyłania prac (czerwiec), ogłoszenie wyników, druk kalendarza, aż po uroczystą galę rozdania nagród. W ciągu trzech miesięcy dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski nadsyłają swoje prace, które liczone są w tysiącach. Komisja wybiera 12 najlepszych rysunków, które przypisywane są do konkretnego miesiąca. A ponieważ dzieł młodych artystów, które zasługują na opublikowanie jest dużo, na ostatniej stronie kalendarza znajduje się 30 wyróżnionych prac.  Tak oto powstaje kalendarz „Twoja ulubiona opowieść biblijna”.

Funkcja charytatywna kalendarza

Publikacja ma jedną niezwykłą cechę, część dochodów z jej sprzedaży przeznaczana jest na cele charytatywne. Dzięki temu stowarzyszenie Centrum Rozwoju Lokalnego pomaga potrzebującym i innym instytucjom dobroczynnym. W tym roku CRL wspiera akcję „Mały gest, wielki cel!„. Inicjatywa ma na celu wysyłanie listów i pocztówek do dzieci, które na co dzień zmagają się z ciężkimi chorobami. Organizatorki akcji chcą w ten sposób pokazać najmłodszym, że są ludzie gotowi ich wesprzeć i małym gestem wywołać wielki uśmiech.

Organizatorzy i partnerzy