Ogólnopolski konkurs plastyczny „Twoja ulubiona opowieść biblijna”

Dodano: 24 października, 2020

Centrum Rozwoju Lokalnego zorganizowało już VIII edycję ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Zwieńczeniem konkursu jest wydanie kalendarza na rok 2021 z pracami laureatów i wyróżnionych. Środki pozyskane z darowizn zostaną przeznaczone na organizację ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” w roku szkolnym 2020/2021.
 

Mimo nadzwyczajnej sytuacji wywołanej epidemią koronawirusa udało się zorganizować VIII edycję ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci „Twoja ulubiona opowieść biblijna”, którego adresatami są dzieci w wieku 4-13 lat. Do udziału w tegorocznej edycji zgłoszonych zostało ponad 1000 prac z całej Polski – prac pięknych i niezwykle pomysłowych. 17 lipca poznaliśmy laureatów i wyróżnionych w konkursie.  Nagrodzone prace znajdą się w kalendarzu na rok 2021.

Kalendarz można nabyć przekazując darowiznę na szczytną inicjatywę. Środki pozyskane z darowizn wesprą organizację ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” w roku szkolnym 2020/2021.

 

O akcji „Dzieci uczą rodziców”

Akcja „Dzieci uczą rodziców” to przedsięwzięcie zainicjowane przez Centrum Rozwoju Lokalnego w roku szkolnym 2019/2020, które uzyskało honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej. Adresatami akcji są przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych. W pierwszej edycji „Dzieci uczą rodziców” wzięło udział ponad 4100 placówek edukacyjnych z całej Polski, co przełożyło się na ponad 260 000 uczestniczących dzieci! W ramach akcji uczestniczące placówki otrzymują każdego miesiąca materiały dydaktyczne do przeprowadzenia lekcji. W roku szkolnym 2019/2020 były realizowane lekcje podejmujące tematykę: bezpieczeństwa (podczas ferii i wakacji), historii (lekcja patriotyzmu z okazji Narodowego Święta Niepodległości), ekologii, przyrody (rola pszczół w życiu człowieka)  czy lekcja o pomaganiu  drugiemu człowiekowi.

 

Organizacja tak dużych inicjatyw wymaga niemałych środków finansowych. Dlatego też darowizny z kalendarza „Twoja ulubiona opowieść biblijna” zostaną przeznaczone na organizację akcji „Dzieci uczą rodziców” w roku szkolnym 2020/2021.

 

Przekazując darowiznę i nabywając kalendarz wspierasz edukację dzieci. Za każdą przekazaną kwotę bardzo dziękujemy!