Wyjątkowa kolorowanka dla dzieci z Ukrainy

Dodano: 10 marca, 2022

Smutek, niedowierzanie, tragiczne obrazy, ucieczka przed wojną – ukraińskie dzieci w ostatnich dniach musiały zmierzyć się się wieloma negatywnymi i niezrozumiałymi dla nich zjawiskami. 

To krzywda, obok której nie możemy przejść obojętni. Chcąc przywrócić uśmiech na ich twarzach i słońce na ich niebie tworzymy wyjątkową kolorowankę, która ma na nowo dać im poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Kolorowankę, która ma być odskocznią od rzeczywistości, która pozwoli dzieciom być dziećmi. 

Wspólnie z wydawnictwem Ewerro stworzyliśmy kolorowankę, z którą chcemy dotrzeć do możliwie jak największego grona naszych najmłodszych ukraińskich przyjaciół, ale także polskich maluchów. Chcemy by kolorowanka była elementem wspólnej zabawy najmłodszych przedstawicieli dwóch narodów.  

Celem kolorowanki jest zapewnienie dzieciom zabawy, która choć na chwilę pozwoli oderwać się od rzeczywistości i da im poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Kolorowanka ma również służyć integracji polskich i ukraińskich dzieci. 

Na dzieci czeka aż 16 stron z zadaniami do wykonania. Zadania są proste, dostosowane do możliwości najmłodszych dzieci. Zadania mają na celu przeniesienie dzieci do świata zabawy, gdzie królują zwierzątka, samochodziki, dinozaury czy księżniczki.  

Kolorowanka została opracowana w dwóch językach – polskim i ukraińskim,  co umożliwia dzieciom wspólną zabawę. Książeczka została wzbogacona słowniczkiem z podstawowymi zwrotami

 

Dzięki Twojemu wsparciu możemy z kolorowanką dotrzeć do tysięcy dzieci. Dzięki Twojej ofiarności i wsparciu przywrócimy uśmiech na buziach wielu dzieci. Gorąco zachęcamy do przekazania darowizny na wydruk kolorowanek. Wydrukowane książeczki zostaną przekazane instytucjom i organizacjom, które udzielają bezpośredniej pomocy dzieciom z Ukrainy. 

 

Przekaż darowiznę na wydruk kolorowanki dla dzieci

Dokonaj wpłatę na konto bankowe Centrum Rozwoju Lokalnego

ING Bank Śląski 91 1050 1142 1000 0090 8064 0668
Tytuł przelewu: Darowizna – pomoc dla dzieci z Ukrainy

Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom z Ukrainy

KRS 0000 332 814

Cel szczegółowy: Ukraina

 

Więcej informacji o kolorowance na stronie: e-wolontariat.org