Tatiana Cholewa

Dodano: 9 listopada, 2018

Tatiana choruje na neuroboreliozę, chorobę atakującą obwodowy lub ośrodkowy układ nerwowy, która sprawiła, że porusza się na wózku.

Tatiana Cholewa od siedemnastu lat choruje na neuroboreliozę – chorobę, która sprawiła, że porusza się na wózku. Nie przeszkodziło jej to jednak w realizacji licznych pasji. W 2002 roku zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski w maratonie na wózkach. Jest aktorką i tancerką. Występowała na deskach teatru w Bytomskim Centrum Kultury oraz w Teatrze Starym w Krakowie. Ze spektaklem „Gatunki Chronione” zwiedziła wiele scen w kraju i za granicą. Współtworzyła warsztaty ze świadomości ciała brała również udział w warsztatach grupy Jurassic Photo Team jako modelka.

Tatiana nigdy nie odmawia pomocy innym. Jako wolontariusz fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Oddział w Zawierciu brała czynny udział we wszystkich działaniach statutowych fundacji. Jeździła na interwencję, brała pod swój dach potrzebujące zwierzęta, zapewniając im jedzenie i niezbędne leczenie oraz znajdując nowe domy.

Tatiana to osoba, która pomimo przeciwności losu nigdy się nie poddaje i czerpie z życia ile się da. Aby dalej mogła realizować swoje pasje, pomagać innym i pozostać samodzielna potrzebuje naszego wsparcia. Neuroborelioza dała ostatnio o sobie znać, doprowadzając do stanu zapalnego całego organizmu. Leczenie znacznie przewyższa możliwości finansowe Tatiany, a stary wózek coraz częściej się psuje – bez niego nie ma szans na samodzielność!

Tekst: Joanna Osys