Rozwój i edukacja dzieci i młodzieży

Dodano: 9 października, 2018

Podaruj nam 1% podatku na działania proedukacyjne


Tworzymy szereg publikacji edukacyjnych, które docierają do dzieci i młodzieży w całej Polsce.

Zwracamy w nich uwagę najmłodszych na ponadczasowe wartości takie jak miłość, przyjaźń i szacunek. Dużą wagę przywiązujemy do poznawania swojej „małej ojczyzny”, pielęgnowania jej historii, tradycji i kultury.

Organizujemy ogólnopolskie akcje społeczne, które propagują wartości takie jak aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie, bezpieczeństwo i dbanie o higienę. Zapraszamy dzieci i młodzież do aktywnego uczestniczenia w lokalnych inicjatywach oraz konkursach o szerszym zasięgu. W naszych działaniach aktywizujemy różne grupy społeczne, zachęcamy do integracji międzypokoleniowej i budowania więzi międzyludzkich.

Dzięki środkom z 1% prowadzimy m.in ogólnopolską akcję edukacyjną „Dzieci uczą rodziców„, w ramach której nauczyciele co miesiąc otrzymują darmowe materiały dydaktyczne z zakresu bezpieczeństwa, ochrony środowiska, historii czy zdrowego stylu życia.


Jak przekazać 1%

a) wypełnij tradycyjny formularz PIT (druki do pobrania tutaj) – wpisz nr KRS 0000 332 814 oraz cel szczegółowy ” CRL EDUKACJA„;
lub
b) rozlicz się online, za pomocą poniższego programu z wprowadzonym nr KRS i celem szczegółowym;
lub
c)  pobierz powyższy program PIT z wprowadzonym nr KRS i wpisz cel szczegółowy „CRL EDUKACJA
lub
d) przekaż 1% za pośrednictwem strony podatki.gov.pl i tam wybierz z listy organizacji pożytku publicznego nr KRS: 0000 332 814
[zobacz jak przekazać 1% za pomocą portalu podatki.gov.pl]