Przeciw mowie nienawiści

Dodano: 1 sierpnia, 2019

„Przeciw mowie nienawiści” to projekt realizowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego na podstawie programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, współfinansowanym ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego na lata 2014-2020.

 

Celem projektu „Przeciw mowie nienawiści” jest podniesienie świadomości oraz wiedzy na temat ochrony praw człowieka, przeciwdziałania negatywnym zjawiskom, takim jak: mowa nienawiści, przemoc wynikająca z nienawiści, nietolerancji, kierowanie się stereotypami oraz nierówne traktowanie wśród młodzieży, policjantów, nauczycieli oraz przedstawicieli NGO, instytucji i samorządów lokalnych z obszaru woj. śląskiego.

W ramach projektu zaplanowane są:

Warsztaty dla młodzieży w Centrum Żydowskim w Oświęcimiu (Auschwitz Jewish Center Foundation), W warsztatach wraz z uczniami wezmą udział policjanci i nauczyciele z obszaru województwa śląskiego.

1. Seminaria dwudniowe, w których wezmą udział  in. naczelnicy wydziałów jednostek policji z woj. śląskiego i nauczyciele.
2. Warsztaty dwudniowe dla dorosłych kreujące „Lokalnych Liderów Praw Człowieka”.
3. Wartość projektu: 167720,00 zł

Wartość dofinansowana: 154220,00 zł


DOKUMENTY 

Projekt pn. „Przeciw mowie nienawiści” współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze Środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020

 


 

Zobacz też:

  1. Projekt Bo liczy się człowiek!