Konferencja online “WOLNI OD UPRZEDZEŃ. WOLNI OD PRZEMOCY”

Dodano: 8 listopada, 2021

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza do udziału w konferencji online, która jest realizowana w ramach projektu „Wolni od uprzedzeń. Wolni od przemocy”, dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze Środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Udział w konferencji to wyjątkowa okazja, by wspólnie pochylić się nad takimi negatywnymi zjawiskami jak: mowa nienawiści, przemoc wynikająca z nienawiści czy nietolerancja. Podczas konferencji będzie można wysłuchać wystąpień ekspertów z wielu dziedzin. Głos zabiorą m. in.: psycholog, prawnik (funkcjonariusz ABW w stanie spoczynku), czy funkcjonariusz policji. Eksperci w trakcie swoich wystąpień będą przedstawiać sposoby i metody, które umożliwiają przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom. 

Konferencja będzie składać się z dwóch części. W pierwszej będzie można wysłuchać eksperckich prelekcji. Natomiast w drugiej odbędzie się debata przedstawicieli trzech związków wyznaniowych, którzy swoim dialogiem będą budować mosty łączące trzy wyznania. 

Udział w konferencji jest darmowy! Dla zainteresowanych uczestników istnieje możliwość otrzymania w wersji elektronicznej certyfikatu potwierdzającego udział w konferencji. 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: KLIKNIJ TUTAJ

 

Harmonogram konferencji

Data: 25 listopada 2021r. (czwartek)
Początek: godz. 10:00
Czas trwania: około 2 godziny

Harmonogram

Część I

  • 10:00 – Rozpoczęcie konferencji i powitanie uczestników
  • 10:10 – Wystąpienie psycholog Beaty Liwowskiej
  • 10:20 – Wystąpienie prawnika Tomasza Plaszczyka
  • 10:30 – Wystąpienie funkcjonariusza policji mł. insp. Krzysztofa Kazka

Część II

10:45 – Debata z udziałem przedstawicieli trzech związków wyznaniowych.

Uczestnicy debaty:

  • ks. dr Adam Palion (kapłan archidiecezji katowickiej Kościoła Rzymskokatolickiego, doktor teologii w zakresie teologii ekumenicznej)
  • dr Jabbar Koubaisy (Dyrektor Centrum Dialogu i Kultury w Katowicach, Dyrektor Ośrodka Kultury Muzułmańskiej w Warszawie, Sekretarz Rady Naczelnej Ligi Muzułmańskiej w Polsce, Pełnomocnik Rady Imamów ds. Dialogu Międzyreligijnego przy Lidze Muzułmańskiej w RP, Prezes Muzułmańskiej Fundacji Pomocy)
  • Włodzimierz Kac (Przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Katowicach)
  • Moderator dyskusji: Joanna Dziechciarz-Duda (pedagog, I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Zawierciu )

11:30 – Pytania od uczestników

11:50 – Podsumowanie i zakończenie konferencji

Zgłoś się do udziału!

By zgłosić się do udziału należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy.

Udział w konferencji jest darmowy.