Działamy dalej. Jak? Eco – Lokalnie II!

Dodano: 18 stycznia, 2017

Wystartował projekt „Eco – Lokalnie II”, dzięki któremu Centrum Rozwoju Lokalnego zrealizuje kolejne 17 inicjatyw. Czym zajęliśmy się na początek? Zmniejszamy zużycie energii elektrycznej!

Wystartował projekt „Eco – Lokalnie II”, dzięki któremu Centrum Rozwoju Lokalnego zrealizuje kolejne 17 inicjatyw. Czym zajęliśmy się na początek? Zmn„Żarówki wymieniamy – energię i środowisko oszczędzamy” – pod takim hasłem zakończył się rok 2016 w Przedszkolu Publicznym w Żarkach. W ostatnim czasie budynek przeszedł remont zewnętrzny co znacznie ograniczyło koszty związane z ogrzewaniem. Przyszedł czas na zmiany wewnątrz budynku – montaż ekologicznych żarówek LED.

W ramach inicjatywy i dzięki finansom ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wymieniono w salach przedszkolnych zwykłe żarówki na żarówki LED w ilości 135 sztuk.

Dodatkowo, dzieci oraz ich rodzice wzięli udział w prezentacji dotyczącej oszczędzania energii poprzez wyrabianie nawyków wyłączania zbędnego oświetlenia i stosowania żarówek energooszczędnych. Akcja zbierania starych, zużytych żarówek także znalazła swoje miejsce! Za pomoc w utylizacji dziękujemy Punktowi Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Dzięki dofinansowaniu projektu przez NFOŚiGW, podobna aktywność odnalazła swoje miejsce w Zespole Szkół Gimnazjum nr 6 SP 13 w Zawierciu – Kromołowie. W ramach inicjatywy wymieniono oprawy oświetleniowe LED, przewody kablowe.

Jako autorzy inicjatywy, nie przewidywaliśmy żadnego wkładu własnego. Spotkaliśmy się natomiast z wielką chęcią pomocy rodziców uczniów, w demontażu starych lamp w placówce. Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne zapewnili o informowaniu lokalnych mieszkańców jak ważny jest energooszczędny tryb życia.


Projekt „Eco-Lokalnie II” dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.