Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym projektem edukacyjnym realizowanym w ramach akcji „Dzieci uczą rodziców” – „Poznaj swojego sąsiada”!
Jego celem jest zapoznanie dzieci w wieku wczesnoszkolnym z kulturą, tradycją i zwyczajami Polski i Czech. Nasza multimedialna lekcja edukacyjna pomoże uczestnikom zrozumieć codzienność społeczeństw zamieszkujących tereny obu państw. Będziemy omawiać takie zagadnienia, jak dziedzictwo kulturowe Polski i Czech, symbole narodowe, wybitni obywatele, zwyczaje, podobieństwa kulturowe oraz różnice kulturowe.

Dodatkowo przygotujemy tysiące kolorowanek edukacyjnych, które pomogą dzieciom lepiej zrozumieć i utrwalić poznane informacje.
Nasz projekt skierowany jest do 150 000 dzieci w wieku wczesnoszkolnym, w tym 100 000 dzieci uczęszczających do polskich szkół podstawowych i 50 000 dzieci uczęszczających do czeskich szkół podstawowych. Chcemy tym samym poprzez edukację wzmacniać relacje między oboma państwami sąsiedzkimi.
Dołącz do nas i poznaj swojego sąsiada!

 

kwota dofinansowania: 60 000,00 PLN

Nasz serwis używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.
Akceptuj
Odmów
Privacy Policy