Konferencja Online „Zatrzymać mowę nienawiści”

Dodano: 17 listopada, 2020

Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza do udziału w konferencji online „Zatrzymać mowę nienawiści”, która jest realizowana w ramach projektu „Przeciw mowie nienawiści”. Konferencja odbędzie się 26 listopada. Początek o godzinie: 10.00. Udział w konferencji jest darmowy!

Udział w konferencji to wyjątkowa okazja, by wspólnie pochylić się nad takimi negatywnymi zjawiskami jak: mowa nienawiści, przemoc wynikająca z nienawiści czy nietolerancja. Podczas konferencji będzie można wysłuchać wystąpień ekspertów z wielu dziedzin.  Głos zabiorą m. in.: psycholog, prawnik (funkcjonariusz ABW w stanie spoczynku) czy pedagog szkolny. Po wystąpieniach prelegentów będzie można zadawać pytania.

Prelegenci konferencji „Zatrzymać mowę nienawiści”:

– Beata Liwowska (psycholog)

– Tomasz Plaszczyk (prawnik)

– Joanna Dziechciarz-Duda (pedagog szkolny)

– mł. insp. Krzysztof Kazek (Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach)

 

Partnerzy konferencji: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem (Oddział w Tarnowie), Centrum Żydowskie w Oświęcimiu, I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Zawierciu

 

By uczestniczyć w konferencji należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy

Liczba miejsc: 250

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:  KLIKNIJ

 


O projekcie „Przeciw mowie nienawiści”

 


Celem projektu „Przeciw mowie nienawiści” jest podniesienie świadomości oraz wiedzy na temat ochrony praw człowieka, przeciwdziałania negatywnym zjawiskom, takim jak: mowa nienawiści, przemoc wynikająca z nienawiści, nietolerancji, kierowanie się stereotypami oraz nierówne traktowanie wśród młodzieży, policjantów, nauczycieli oraz przedstawicieli NGO, instytucji i samorządów lokalnych z obszaru woj. śląskiego.

W ramach projektu zaplanowane są:

  1. Warsztaty dla młodzieży w Centrum Żydowskim w Oświęcimiu (Auschwitz Jewish Center Foundation), W warsztatach wraz z uczniami wezmą udział policjanci i nauczyciele z obszaru województwa śląskiego.
  2. Seminarium, w którym udział wezmą m.in. naczelnicy wydziałów jednostek policji z woj. śląskiego i nauczyciele.
  3. Warsztaty dla dorosłych kreujące „Lokalnych Liderów Praw Człowieka”.