Nasze projekty

 • Kategorie
 • ABC bezpiecznego seniora

  „ABC bezpiecznego seniora” to projekt realizowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego przy pomocy KPP w Zawierciu., w ramach zadania publicznego w zakresie wspierania seniorów i osób niepełnosprawnych w 2019 r. Współfinansowanym ze środków objętych planem finansowym Wydziału Dialogu Społecznego Gminy Zawiercie.

  Celem projektu jest:
  – integracja międzypokoleniowa oraz poprawa funkcjonowania psychologiczno-społecznego i nabycia wiedzy w zakresie bezpieczeństwa przez seniorów w okresie do 15.12.2019 r.,
  – niwelowanie barier międzypokoleniowych,
  – podniesienie samooceny przez seniorów,
  – podniesienie samodzielności, zaradności i umiejętności  seniorów w kwestii dbania o własne bezpieczeństwo, życie i mienie,
  – aktywizacja osób w podeszłym wieku do działań w zakresie skutecznej pomocy sąsiedzkiej pozostałym mieszkańcom kamienicy, bloku, ulicy, osiedla.

  W ramach projektu zaplanowane są Warsztaty Integracji Międzypokoleniowej, których celem będzie integracja między i wewnątrzpokoleniowa uczestników. W warsztatach uczestniczyć będzie 20 seniorów i 10 wolontariuszy. Uczestnicy warsztatów: seniorzy i młodzież w celu utrwalenia zdobytej wiedzy oraz promowania jej wśród otoczenia, wspólnie opracują koncepcję książeczki – ABC bezpieczeństwa, która później zostanie wydana. W książeczce zostaną zawarte najważniejsze kwestie w zakresie bezpieczeństwa.


  Wartość projektu: 13 925 zł

  Wartość dofinansowana:  10 000 zł


  Projekt dofinansowany z dotacji Gminy Zawiercie


  Dokumenty


  DOCX

  PDF

  Nasz serwis używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.
  Akceptuj
  Odmów
  Privacy Policy