Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Wręczenie Europass - Mobilność

Wręczenie Europass - Mobilność

data dodania: 2018-06-18 09:17:27

 

W dniu 15.06.2018 r. odwiedziliśmy Zespół Szkół Technicznych w Ustroniu. Celem wizyty było wręczenie uczestnikom projektu „Europejska praktyka – klucz do zatrudnienia” dokumentów Europass – Mobilność oraz certyfikatów potwierdzających odbycie zagranicznego stażu.

 

 

Każdy z uczniów uczestniczących w 4-tygodniowych stażach w Niemczech otrzymał dokument służący potwierdzeniu realizacji europejskiej ścieżki kształcenia. Europass – Mobilność zawiera informacje na temat wiedzy i kwalifikacji nabytych w innym kraju europejskim. Potwierdzony przez Krajowe Centrum Europass dokument, wydany został w trzech wersjach językowych: polskim, niemieckim i angielskim.

 

Przypomnijmy, że w ramach projektu 12-uczniów (10 informatyków oraz 2 mechaników) w okresie od 16.04 do 11.05.2018 r. odbyło 4-tygodniowe staże zawodowe w Niemczech. W tym czasie zdobywali doświadczenie zawodowe w niemieckich przedsiębiorstwach, nabywali nowe kompetencje i umiejętności niezbędne na rynku pracy. W czasie wolnym od pracy uczniowie realizowali program kulturowy, w ramach którego zwiedzali najciekawsze miejsca w regionie, odkrywając historię Niemiec oraz poznając kulturę naszego zachodniego sąsiada.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów, zarówno w nauce jak i późniejszej karierze zawodowej. Jesteśmy pewni, że zdobyte w ramach projektu doświadczenie, umiejętności i kompetencje zaprocentują w przyszłości.

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. 

 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy