Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » W wakacje bezpiecznie!

W wakacje bezpiecznie!

data dodania: 2017-05-15 12:54:19

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji ogólnopolskiej akcji społecznej pod hasłem „Bezpieczne wakacje”.

Celem „Bezpiecznych wakacji” jest zwiększenie świadomości przedszkolaków i uczniów klas I-III w zakresie bezpieczeństwa w okresie letnim. W tym celu opracowaliśmy kolorowankę edukacyjną, która w jasny sposób prezentuje najważniejsze zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu przez dzieci. Publikacja została przygotowana pod okiem pedagoga, a zawarte w niej ilustracje oraz opisy są specjalnie dostosowane do młodego odbiorcy.

Opiekę merytoryczną nad publikacją sprawują instytucje, które na co dzień prowadzą działania prewencyjne wśród najmłodszych, tj. Grupa Jurajska-, Grupa Krynicka- i Grupa Podhalańska Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Śląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Fundacja GOPR. 

Zachęcamy do wydrukowania przykładowych stron, które idealnie sprawdzą się jako pomoc dydaktyczna dla najmłodszych czy pretekst do przeprowadzenia pogadanki na temat bezpieczeństwa w domu, świetlicy, szkole czy przedszkolu. Na naszej stronie www.malowanki.org znalazły się podobne publikacje do bezpłatnego pobrania i wydruku.

Kolorowanka „Bezpieczne wakacje” jest również dostępna w sprzedaży detalicznej. Koszt jednego egzemplarza to 1,60 zł. Do każdego egzemplarza „Bezpiecznych wakacji” dołączamy gratis 1 szt. kolorowanki pt.: „Inspiracje na wakacje”, w której zaprezentowano ciekawe miejsca na spędzenie czasu przez najmłodszych.

W tym roku proponujemy Państwu również na zamówienie zestawu kolorowanka + zawieszka „Policjant” wycięta w sklejce. Na odwrocie przeznaczono na niej miejsce na wpisanie nr telefonu lub informacji na temat grupy krwi dziecka czy posiadanych alergii. Postać policjanta można pokolorować lub ozdobić i przyczepić powstały w ten sposób gadżet np. do plecaka.   

Szczegóły na temat akcji „Bezpieczne wakacje” znajdują się w poniższej ofercie, a informacji na ten temat udziela Joanna Janik-Jaworska, tel. 533 421 953, email: janik@ewerro.pl

Załączniki:
Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy