Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » V edycja konkursu biblijnego rostrzygnięta!

V edycja konkursu biblijnego rostrzygnięta!

data dodania: 2017-05-26 14:19:27

Z radością informujemy o rozstrzygnięciu V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Poniżej publikujemy listę zwycięzców i wyróżnionych uczestników.

Spośród wszystkich 5 edycji konkursu, tegoroczna cieszyła się największym zainteresowaniem. Z ponad aż czterech tysięcy prac Jury konkursowe wybrało 12 zwycięskich oraz 30 wyróżnionych w trzech kategoriach wiekowych: 4-6 lat, 7-9 lat oraz 10-13 lat. 

Podobnie jak w poprzednich edycjach, największą popularnością cieszyły się opowieści przedstawiające Arkę Noego, Adama i Ewę w Raju oraz narodziny Jezusa.

Wybór 12 zwycięzców był bardzo trudny, a członkowie komisji konkursowej zaciekle bronili swoich faworytów. W każdej pracy było coś wyjątkowego i interesującego, a użyte techniki pomysłowe oraz różnorodne. Po długich i burzliwych dyskusjach  Jury  wybrało zwycięską dwunastkę, która znajdzie się w wyjątkowym kalendarzu pt.: „Twoja ulubiona opowieść biblijna” na rok 2018. Przyznano również po 10 wyróżnień w każdej kategorii wiekowej.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 1 lipca w Redakcji Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w Częstochowie.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w zmaganiach konkursowych, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Serdeczne podziękowania składamy również patronom, sponsorom oraz partnerom konkursu za ufundowanie nagród oraz wspieranie artystycznych talentów wśród dzieci i młodzieży.

Patronat honorowy nad konkursem objęli:

·         Biskup Antoni Długosz,

·         Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze i Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej - Królowej Polski.

Partnerami akcji są:

·       Klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie i Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin;

·       Katolicka Parafia Trójcy Przenajświętszej i Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Skarżyckiej w Zawierciu,

·       Sanktuarium Matki Bożej Szczyrkowskiej w Szczyrku.

·       Klasztor OO Franciszkanów i Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin w Pilicy

·       Organizator przy realizacji konkursu współpracuje również ze Stowarzyszeniem Zbója Szczyrka.

Patronat medialny nad konkursem objęli:

·       Tygodnik Katolicki „Niedziela”,

·       iTV Region

·       zawierciańskie.pl

Mecenas honorowy: Poczta Polska S.A

Sponsorzy:

·         Keystone Consulting

·         LG Project

·         Agrogospodarstwo pod Skałą

·         Kennametal

·         Śląsko –Jurajskie Stowarzyszenie Dom Europejski

·         Gmina Zawiercie

·         Gmina Żarki

·         Gmina Będzin

·         Gmina Szczyrk

Lista 12 laureatów w trzech kategoriach wiekowych:

Kategoria I ( 4-6 lat)

I. Michał Koszyk, Limanowa – 6 lat (STWORZENIE ŚWIATA)

II. Zuzanna Zubek, Nowy Targ – 5 lat (NARODZENIE PANA JEZUSA)

III. Aleksandra Jaje, Przecław – 5 lat (WDOWA WKŁADA OSTATNI GROSZ DO SKARBONY)

IV. Hanna Maria Lewicka, Jawidz – 6 lat (ADAM I EWA W RAJU)

Kategoria II (7-9 lat)

I. Igor Śliwa, Bielsko Biała – 8 lat (ARKA NOEGO)

II. Oliwia Miśkowicz, Tarnobrzeg  – 9 lat (JONASZ)

III. Emmanuel Karniłowicz, Gołdap – 7 lat (ŻYCIE DAWIDA)

IV. Klaudia Bryk, Tuszyma – 8 lat (WYROK ŚMIERCI)

Kategoria III (10-13 lat)

I. Grzegorz Chlipała, Wiśniowa – 11 lat (WIEŻA BABEL)

II. Magdalena Małka, Pawłosiów– 12 lat (TAJEMNICA GRZECHU PIERWORODNEGO)

III. Emilia Ciepiela, Rzeszów – 12 lat (JEZUS – DUCHOWY POKARM JAK „CHLEB Z NIEBA”)

IV. Kinga Cholewa – 13 lat (MOJŻESZ PROWADZI IZRAELITÓW PRZEZ MORZE CZERWONE)


Lista 30 wyróżnionych prac:

Kategoria I ( 4-6 lat)

1. Emilia Szkaradnik, Szczyrk – 6 lat (PRZED POTOPEM)

2. Jan Jeleń, Mielec – 4 lat (MAŁY BOŻY CZŁOWIEK – MOJŻESZ)

3. Klaudia Wutkie, Mołtajny – 6 lat (ADAM I EWA W RAJU)

4. Zuzanna Banot, Bielsko-Biała – 6 lat (ZAGUBIONA OWCA)

5. Julia Mazur, Trzebinia – 4 lata (JONASZ I WIELORYB)

6. Natalia Cudecka, Przecław – 5 lat (LUDZIE BUDUJĄ WIEŻĘ BABEL)

7. Mateusz Grzybek, Oleśnica – 5 lat (ARKA NOEGO)

8. Weronika Kudła, Przecław – 5 lat (WĄŻ SKUSIŁ EWĘ)

9. Aurelia Puchała, Tomice – 6 lat (PRZYPOWIEŚC O SIEWCY)

10. Wojciech Grochowski, Celestynów – 5 lat (ADAM I EWA)

Kategoria II (7-9 lat)

1. Weronika Cwynar, Wysoka – 9 lat (MAŁY MOJŻESZ I OBSERWUJĄCA GO JEGO SIOSTRA)

2. Zofia Maciążek, Bielsko- Biała – 8 lat (POWSTANIE ŚWIATA)

3. Maja Zbieska. Jastrzębie Zdrój – 9 lat (ADAM I EWA W RAJU)

4. Julia Dębczak, Nałęczów – 9 lat (PRZYPOWIEŚC O SIEWCY)

5. Jagoda Albrycht, Iwonicz-Zdrój – 9 lat (STWORZENIE ŚWIATA)

6. Szymon Karkula, Chabówka – 9 lat (JEZUS I CUDOWNY POŁÓW RYB)

7. Marta Kojer, Pułtusk – 9 lat (ARKA NOEGO)

8. Rafał Jaworski, Zabrze – 7 lat (ARKA NOEGO)

9. Wiktoria Ulok, Polkowice – 9 lat (MOJŻESZ UKRYTY W KOSZYKU)

10. Bartosz Pióro,           - 9 lat (ZMARTWYCHWSTANIE)

Kategoria III (10-13 lat)

1. Weronika Skoczylas, Rzeszów – 11 lat (CUD – JEZUS CHODZI PO WODZIE/JEZIORZE)

2. Karolina Domeła, Wąsosz – 12 lat (OSTATNIA WIECZERZA)

3. Gabriela Bieryt, Łazy Brzyńskie – 11 lat (DROGA KRZYŻOWA)

4. Elżbieta Koc, Pułtusk – 11 lat (OGRÓD EDEN)

5. Aleksandra Stemplewska, Częstochowa – 12 lat (CUDOWNY POŁÓW)

6. Jakub Pryma, Łukowice – 13 lat (JEZUS UKRZYŻOWANY)

7. Igor Maczuga, Łańcut – 13 lat (PRAWDZIWA MATKA)

8. Robert Barłóg, Sulechów – 13 lat (ARKA NOEGO)

9. Marcelina Strąpoć, Dziemionna – 10 lat (ARKA NOEGO)

10. Maciej Opyt, Grywald – 12 lat (CHRZEST JEZUSA)

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy