Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Piraci bajki piszą

Piraci bajki piszą

data dodania: 2017-06-19 08:36:15

Dzieci  z Domu Dziecka w Sarnowie wzięły udział w „Akcji Pisania Bajek” od kilku lat realizowanej przeznauczycieli oraz studentów z Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi.

Podczas spotkań warsztatowych studenci mieli okazję poznać bliżej  pasje i pragnienia dzieciaków. Na podstawie rozmów z najmłodszymi słuchacze koleguim napisali bajkę dla wybranego dziecka.

-„Bajki pobudzają twórczość, wzbogacają fantazję, wzmacniają ich poczucie wartości. Dzieci poprzez identyfikację z zachowaniem przedstawionym w opowiadaniu stają się silniejsze” - podkreśla Monika Ostrowska-Cichy, koordynator projektu.

Dzieci biorące udział w projekcje wykonały rysunki do bajek, a następnie całość została wydrukowana w formie książeczek. Finałem akcji było uroczyste czytanie bajek przez studentów. Tym razem dzięki uprzejmości i gościnności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie „Akcja Pisania Bajek” wpisała się w uroczystości związane z Dniem Dziecka. Wszyscy studenci zjawili się jako piraci bajkowego statku, a każda bajka była specjalnie przygotowaną inscenizacją. Tegoroczna edycja została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Już niedługo kolejna, szósta edycja akcji i, jak zapewniają organizatorzy, chętnych do pisania bajek nie brakuje.   

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy