Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » KONKURS FOTOGRAFICZNY - Gmina Włodowice i jej mieszkańcy na starej fotografii

KONKURS FOTOGRAFICZNY - Gmina Włodowice i jej mieszkańcy na starej fotografii

data dodania: 2017-08-28 10:41:32

 Gmina Włodowice na starej fotografii – konkurs z nagrodami !!!

Trwają prace nad albumem fotograficznym dla Gminy Włodowice. Zbieramy stare zdjęcia z domowych archiwów. Za najlepsze i najciekawsze fotografie przewidziano atrakcyjne nagrody – główną z nich jest TABLET.

Gmina Włodowice oraz Centrum Rozwoju Lokalnego przystąpiły do prac mających na celu wydanie albumu „Gmina Włodowice i jej mieszkańcy na starej fotografii”. Celem publikacji jest ocalenie od zapomnienia i udokumentowanie dawnych dziejów gminy i jej mieszkańców. Planowane jest zebranie zdjęć, które dotychczas znajdowały się tylko w archiwach mieszkańców, instytucji i innych podmiotów. Teraz staną się one dostępne dla wszystkich chętnych. Starszym mieszkańcom gminy przypomną, jak wyglądało życie tutaj przed laty, a młodzieży i osobom napływowym pozwolą poznać dawne realia okolicy. Zgromadzone zdjęcia zostaną wydane w postaci eleganckiego albumu.

Wydawcy chcą zebrać jak najwięcej ciekawych i unikalnych fotografii, żeby publikacja miała dużą wartość poznawczą i edukacyjną. Aby zachęcić do wyszukiwania i udostępniania fotografii, zorganizowano konkurs. Za najlepsze zdjęcia – najciekawsze lub najbardziej unikalne – przewidziano nagrody. Główną atrakcją konkursu jest tablet dla zwycięzcy, a na osoby wyróżnione czekają inne upominki.

Organizatorzy zachęcają do udziału w konkursie. Oprócz szansy na nagrodę, każdy uczestnik przyczyni się do zgromadzenia archiwalnych zdjęć, które udokumentują przeszłość gminy. Powstanie dzięki temu album o olbrzymim walorze edukacyjnym, pozwalający ocalić od zapomnienia dawne dzieje okolicy, odchodzące w przeszłość i coraz słabiej pamiętane.

Po sukcesie albumów dla  Zawiercia oraz gminy Żarki. Teraz czas na Włodowice!

 

Posiadasz stare zdjęcia gminy Włodowice i jej mieszkańców? Nie trzymaj ich w szufladzie, weź udział w konkursie!

 

Szczegóły  w Regulaminie poniżej

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy