Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Koloryzacja marzeń

Koloryzacja marzeń

data dodania: 2017-04-25 11:53:22

Farbowanie, koloryzacja, trwała – to tylko niektóre umiejętności jakie zdobędą wychowanki Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu. Wszystko za sprawą kursu fryzjerskiego, który od kwietnia do końca maja 2017 roku realizowany jest w wyżej wymienionej placówce. Uczestniczki kursu zdobędą odpowiednie kwalifikacje i umiejętności na podstawie zajęć teoretycznych jak i praktycznych, dzięki czemu podjęcie pracy w wymarzonym przez nie zawodzie będzie łatwiejsze.

Kurs fryzjerski dla 10 wychowanek Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu realizowany jest przez Centrum Rozwoju Lokalnego w ramach projektu „Pozasystemowe wdrażanie wychowanków zakładów poprawczych w życie społeczno-zawodowe”. W ramach kursu przewidziane są dodatkowe materiały dydaktyczne w tym podręczniki, długopisy, zeszyty oraz materiały szkoleniowe wykorzystywane przez uczestników do zajęć praktycznych m.in. farby do włosów, szampony, rozjaśniacze i inne specjalistyczne narzędzia. Szkolenie prowadzone pod okiem specjalistów pozwoli nabyć odpowiednie doświadczenie z pracą z klientami, zaś poszczególne umiejętności zwiększą szansę na pracę w tym zawodzie. Zapewnione wsparcie zawodowo-psychologiczne zwiększy motywację do samorozwoju, aktywności zawodowej oraz wyrówna szanse w starcie w dorosłe życie. 
 
„Kurs pozwoli wychowankom nabyć umiejętności, dzięki którym łatwiej będzie im poruszać się po lokalnym rynku pracy oraz zminimalizuje powrót do grupy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym” – mówi Marta Mularczyk-Leśniak, przedstawiciel Centrum Rozwoju Lokalnego.
 
Kurs fryzjerstwa rozpoczyna cykl kursów podnoszących umiejętności zawodowe wśród wychowanek zakładu poprawczego. Dziewczyny będą mogły wziąć udział także w kursie florystyki, kosmetyczki czy kursie kasy fiskalnej.
 
W ramach projektu ze wsparcia skorzystają także wychowankowie Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich w Pszczynie oraz Raciborzu. Dla nich przewidziano m.in. kursy spawacza, magazyniera czy robotnika wykończeniowego. 
 
Projekt „Pozasystemowe wdrażanie wychowanków zakładów poprawczych w życie społeczno-zawodowe” ruszył 1 marca 2017 roku i potrwa do 30 listopada 2018 roku. 
 
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020. 
1 2
Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy