Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Kolejne szkolenie z obsługi ruchu turystycznego zakończone

Kolejne szkolenie z obsługi ruchu turystycznego zakończone

data dodania: 2017-06-23 11:47:35

 Za nami druga edycja kursu „Obsługa ruchu turystycznego wraz z treningiem asertywności i radzeniem sobie ze stresem” realizowanego w ramach Projektu „Szlifowanie diamentów - Młodzież NEET z województwa Śląskiego brylantami rynku pracy”.

Celem kursu było przygotowywanie uczestników do pracy w punktach świadczących usługi turystyczne. W trakcie kursu położono nacisk na kontakt z klientem. Uczestnicy po ukończeniu szkolenia będą mogli zapewnić istotne wsparcie dla firmy świadczącej usługi turystyczne w zakresie kontaktu z klientem, podstaw marketingu, współpracy ze środowiskiem lokalnym oraz obsługi technicznej ruchu turystycznego i wsparcia administracyjno-biurowego.

W programie intensywnego szkolenia znalazły się:

Zajęcia teoretyczne:

- wprowadzenie podstawowych zagadnień związanych z obsługą ruchu turystycznego

- podstawowe umiejętności budowania oferty turystycznej

- radzenie sobie ze stresem

- trening asertywności

Zajęcia praktyczne:

- praktyczna obsługa ruchu turystycznego na przykładzie miejskiego Hotelu Zawiercie

- wizyta studyjna w siedzibie Grupy Jurajskiej GOPR wraz z omówieniem podstawowych zasad bezpieczeństwa przy obsłudze ruchu turystycznego.

- opracowanie scenariuszy przykładowych zabaw dla dzieci oraz praktyczne przeprowadzenie animacji i gier podczas rodzinnej imprezy plenerowej na Zamku w Ogrodzieńcu

- wizyta w Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego oraz poznanie atrakcji przyrodniczych Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej na przykładzie Jaskini Głębokiej. W ramach zajęć praktycznych uczestnicy przygotowali potrawę regionalną – jurajskie prażonki.

Atrakcje Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej zostały również omówione na przykładzie Gminy Żarki. Wyjazd plenerowy z przewodnikiem na Zamki w Mirowie i Bobolicach pozwolił poznać chętnie odwiedzane przez turystów warownie jurajskie.

Po zakończeniu kursu uczestnicy rozpoczęli 3-miesięczne refundowane staże w punktach obsługujących ruch turystyczny.

1 2 3
Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy