Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Bebok (śląski Piotruś) - kolejna gra edukacyjna

Bebok (śląski Piotruś) - kolejna gra edukacyjna

data dodania: 2016-07-08 10:51:44

Centrum Rozwoju Lokalnego wraz z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Katowicach  przygotowało bardzo ciekawą grę regionalną dla dzieci z województwa śląskiego oraz dla wszystkich maluchów chcących poznać kulturę tego regionu. To jeden z niewielu takich produktów w Polsce!

 

Gra o nazwie „Bebok” to śląska wersja znanego prawie wszystkim popularnego „Piotrusia”. 12 par kart i jedna pozbawiona pary – taka jest zawartość zestawu do gry w „Beboka”. Śląska wersja „Piotrusia” ma służyć nie tylko rozrywce, lecz także edukacji. Oprócz postaci Beboka, która pełni w grze rolę Piotrusia, możemy w zestawie znaleźć jeszcze m.in. karty o nazwach Szmaterlok, Heksa, Gynsi Pympek, Hazok i Żabiełoczka. Są to słowa zaczerpnięte z gwary śląskiej – gra ma propagować kulturę regionalną i uwrażliwiać maluchy na lokalną różnorodność.

 

Wszystkie karty i pudełko „Beboka” mają bardzo atrakcyjną szatę graficzną, która ma zachęcać dzieci do gry. Dołączono także instrukcję. Gra właśnie trafia do sprzedaży, jej wydawcą jest Fundacja Rozrusznik.

 

Grę Bebok można zakupić w atrakcyjnej cenie 10 zł brutto / sztuka. Formularz zamówienia znajduje się poniżej. Zamówione egzemplarze można bezpłatnie odebrać w biurze Fundacji Rozrusznik, przy ul. Zaparkowej 23 w Zawierciu. Koszt przesyłki kurierskiej 12 zł (darmowy koszt wysyłki przy zamówieniu powyżej 55 sztuk).

 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy